Przejdź do treści

Twoje bezpieczeństwo i wygoda

Ulga IP BOX uprawniająca programistów do korzystania z preferencyjnej, 5% stawki podatku jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem w porównaniu do umowy o pracę, ryczałtu czy podatku liniowego. Proces, choć budzi spore obawy, w zasadzie sprowadza się do prawidłowego wypełnienia wniosku i rzetelnego prowadzenia ewidencji.

Skorzystanie z usług biura rachunkowego zapewnia nie tylko gwarancję Twojego bezpieczeństwa i spokój o pieniądze zaoszczędzone dzięki IP Box. To także pewność co do sprawnego przebiegu procesu składania wniosku i bieżącego rozliczania ulgi. Nie musisz wtedy znać się na podatkach, śledzić zmian przepisów, ani martwić w przypadku kontroli.

OPTIO KIM JESTEŚMY IMAGE (1)

Masz wątpliwości czy ulga IP BOX jest dla Ciebie?

Możesz to sprawdzić, zapoznając sie z naszym przewodnikiem.

Jak przebiega proces?

Zobacz, jak w kilku prostych krokach, wraz z naszym wsparciem, możesz zacząć korzystać z ulgi IP BOX.

analysis (1)

Analiza działalności i wydanie opinii.

Ustalimy, czy spełniasz wymogi niezbędne do skorzystania z ulgi, oraz zweryfikujemy szansę na uzyskanie pozytywnej interpretacji podatkowej. Jedyne czego potrzebujemy to odpowiedzi na kilka pytań.
verified

Uzyskanie indywidualnej interpretacji podatkowej

Przygotowujemy wniosek gotowy do złożenia. Na tym etapie, szczegółowo opisujemy stan faktyczny i odpowiadamy na pytania Urzędu Skarbowego, decydujące o powodzeniu złożonego wniosku.
ewidencja ip box

Obsługa i wsparcie

Wspieramy w prowadzeniu niezbędnej ewidencji, obliczamy wskaźnik Nexus, rozliczamy przychód z IP BOX, jak i świadczymy doraźne doradztwo w sprawach podatkowych.

Najczęściej zadawane pytania

Aby oszczędzić Twój czas, zebraliśmy poniżej odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane nam przez klientów. Jeśli nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się z nami w łatwy i szybki sposób wypełniając formularz dostępny pod przyciskiem "bezpłatna wycena". Właściwa osoba skontaktuje się z Tobą by dopytać o szczegóły

Kiedy nie można skorzystać z IP BOX?

Aby skorzystać z ulgi, konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej

Czy programista może korzystać z IP Box, jeśli nie ponosi kosztów bezpośrednich?

W orzecznictwie wojewódzkich sądów administracyjnych dominuje pogląd, że w przypadku braku wykazania kosztów bezpośrednich poniesionych w związku z wytworzeniem Kwalifikowanego IP, nie ma możliwości skorzystania z preferencji IP BOX, gdyż nie ma możliwości ustalenia wskaźnika NEXUS.

Czy to bezpieczne? Czy interpretacja zapewnia pełną ochronę?

Zgodnie z art. 14k §  1 Ordynacji podatkowej zastosowanie się do interpretacji indywidualnej nie może szkodzić podatnikowi. W praktyce jeśli działamy w oparciu o pozytywną interpretację, stan faktyczny zgadza się z tym przedstawionym we wniosku,  a ewidencja prowadzona jest w sposób prawidłowy, organ podatkowy powinien przestrzegać w toku prowadzonego postępowania wniosków płynących z interpretacji. Tylko istotne rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym przedstawionym we wniosku a stanem rzeczywistym ustalonym w trakcie postępowania podatkowego mogą uzasadniać nieuwzględnienie interpretacji.

Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku?

Będziemy potrzebować odpowiedzi na pytania wstępne, umowy z Kontrahentami, opis prowadzonej działalności, oraz wymienienie ponoszonych kosztów.

Jak długo zajmuje przygotowanie wniosku

Na przygotowanie wniosku potrzebujemy od 7 do 14 dni od momentu udzielenia odpowiedzi na nasze pytania. 

Jaki jest czas oczekiwania na interpretację?

Czas oczekiwania może wynieść do 3 miesięcy. W niektórych przypadkach może on ulec wydłużeniu na skutek wezwania podatnika przez organ skarbowy w celu uzupełnienia braków formalnych wniosku. Obecnie z uwagi na zmiany wprowadzone tarczą antykryzysową proces ten może wydłużyć się do 6 miesięcy.

Czy konieczne jest prowadzenie dodatkowej dokumentacji?

W celu skorzystania z IP BOX konieczne jest prowadzenie odrębnej ewidencji zdarzeń gospodarczych obejmującej wszystkie operacje finansowe związane z dochodami z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Czy mogę liczyć na pomoc z ewidencją IP BOX?

Tak.

Nasza oferta oferuje pomoc w tworzeniu ewidencji lub zweryfikowaniu prawidłowości ewidencji już prowadzonej.

Czy Biuro pomaga w przypadku kontroli?

W przypadku kontroli zapewnimy wszelkie potrzebne wsparcie merytoryczne.

Wskażemy w jaki sposób przygotować się do bezpiecznego przejścia kontroli, i w razie potrzeby odpowiemy na pytania. 

Copyright 2021 by Optiofin. Wszelkie prawa zastrzeżone.